flat_cinema: (Default)
[personal profile] flat_cinema

Мабуть, це досить очікувано, але для мене наявність безсмертного персонажа десь на першому плані в будь-якому творі – це додатковий бал на користь цього твору. Але з цим не просто – вампіри, скажімо, мало того, що набридли, так ще й ними, як і іншими поганими хлопцями, краще милуватися на відстані. Ну а намаганнями зробити хорошого вампіра викладений шлях до «Сутінок». Ой, щойно зрозуміла, що так і забула написати про «Виживуть тільки коханці», але зараз мова не про це. А про простого звичайного невмирущого.

Дехто напевне знає, що років 6 тому з’явився серіал «Новий Амстердам», де мало кому тоді відомий Ніколай Костер-Вальдау грав головну роль, і був це ненав’язливий детективчик із кількасотлітнім героєм, який завдяки індіанській магії був приречений не старіти та оживати після будь-чого, поки не зустріне свою любов. І мають вони жити довго і щасливо, і напевне помруть, і всі такі справи. Кожен раз, коли згадую «Новий Амстердам», шкодую, що його спіткала така доля. Але історії, кажуть, властиво повторюватися, і сьогодні ми маємо «Вічність». Або «Вічного» (нє, ну ви зацініть – чи багато новинок оперативно озвучують українською? – тож, мені залишається тільки подякувати Трьом крапкам - результат їх праці став мені дуже до вподоби, а зважаючи на те, що раніше я про цю медіа-студію ніколи і не чула, то це взагалі приємний сюрприз).

Спочатку «Вічний» здається реінкарнацією «Нового Амстердама», практично братом-близнюком, але на 6 років молодшим (поціновувачі «Саги про Форкосиґанів» на цьому моменті, ймовірно, посміхнуться): безсмертний герой, що живе в Нью-Йорку, близько спілкується лиш з дідуганом, якому відома його невбиваєма таємниця, потроху філософствує, час від часу поринає у флешбеки… та що там – навіть сцена у метро в наявності – де наш герой трошки «палиться» і робить своє життя більш цікавим.

Але потім Генрі Морган все більше козиряє своїми напрацьованими роками дедуктивними здібностями. А коли він зав’язує шарф певним чином, після того, як прозвучало припущення про його соціопатію, доводиться поставити на паузу, щоб посмакувати таке підморгування містеру високофункціональному соціопату Холмсу. А в комплексі з його патологоанатомічною практикою, ми отримуємо ідеальний варіант «Як виглядав би син Шерлока та Моллі». А потім сидиш і думаєш: чи то ти забагато вигадуєш і бачиш те, чого немає, чи дійсно у тому, що герою після воскресіння доводиться голим йти додому, є щось від ситуації, коли Генрі (навіть імена співпадають!) з роману «Дружина мандрівника у часі» кожен раз, після мандрівки у часі (як Термінатор) опинявся деінде і без одягу. Знаєте, я вам ще більше скажу – якби я подивилася сагу про Хорнблауера, то я, майже напевне, знайшла б що написати і про підморгування та оммажі по цій лінії.

Проте, це все можна вважати особливостями суб’єктивного сприйняття. Але те, що в пілоті непогано закрутили тему загрози розсекречення безсмертного – це факт. Здається, і на цього Доктора знайдеться Майстер – другий єдиний в своєму роді. Або цей загадковий прихильник, все ж таки, скоріше Моріарті для Шерлока?

Звичайно, судити серіал по пілоту, особливо в наші часи – справа невдячна, але перша серія справляє приємне враження. Подивимось, що стане з цією перспективністю далі. Але розкидатися серіалами про безсмертних ніяк не можна.From:
Anonymous( )Anonymous This account has disabled anonymous posting.
OpenID( )OpenID You can comment on this post while signed in with an account from many other sites, once you have confirmed your email address. Sign in using OpenID.
User
Account name:
Password:
If you don't have an account you can create one now.
Subject:
HTML doesn't work in the subject.

Message:

 
Notice: This account is set to log the IP addresses of everyone who comments.
Links will be displayed as unclickable URLs to help prevent spam.
Page generated Sep. 20th, 2017 12:48 pm
Powered by Dreamwidth Studios